2017’nin Makyaj Modası, Sadelik

Son zamanlarda hayatın her alanında hakim olan sağlık, doğallık akımı makyaj modasına da adını yazdırıyor. Kadınların kendi güzelliklerini makyajla kapatmaları ve tek tipleşmeye doğru gitmelerine karşı çıkan bu akım sayesinde aynaya bakınca kendini görmeyi isteyen ve sadeliği seven kadınlara büyük bir fırsat doğuyor.

Modayı takip etmeyi seven kadınlar için yoğun makyaj trendlerinin söz konusu olduğu dönemlerde sadeleşmek itici gelebilirken günümüzde ne tam olarak vamp ne tam olarak maskülen olan bu akımda kalın kaşlar ve gözler ön plana çıkıyor. Erkeksi ancak doğal bir duruş sergileyen kalın kaş modasının, son iki yıldır ön planda olsa da rağbet görmek için biraz beklemesi gerekti.

sade makyaj nasıl yapılır
sade makyaj nasıl yapılır

Derin ve Sade Bakışlar ile Büyüleyici Görünüm

Takma kirpikler piyasaya girdiği ilk günden beri çok dikkat çekiyor. Bu sene yoğun ve uzun kirpiklerin moda olmasıyla çok daha fazla kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor. Kirpikleri dolgunlaştıran ve uzatan maskaralar her daim hit olsa da özel günlerde kullanımıyla dikkat çeken farklı eyeliner desenlerinin gözleri çevrelemesine de alışılacak gibi duruyor.

Gözler dışında yalnızca dudaklarda belirginlik ön plana çıkıyor. Eğer sert bir mizaca sahipseniz siyah rujları çekmece diplerinden çıkarıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında sadece ruju vurgulamak için kapatıcı ve ruj dışında malzemenin kullanılmadığı makyaj da bu senenin modaları arasında yer alıyor. Makyajda bu senenin trend renkleri ise farlarda allıklarda kullanılabilecek olan bakır ve uçuk pembe.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir