5 Dakikada Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz ayları içinde iken gezmeler, aktiviteler bitmez. Acilen bir yere hazırlanmanız gereken zamanlar da oldukça fazla oluyordur. Acele  bir makyaj yapmanız gerekebilir. Kusursuz, basit ve hızlı bir makyaj nasıl yapılır? Siz değerli okuyucular için bu yazımızda pratik bir yaz makyajı tarifi vermek istedik.

makyaj
makyaj

Pratik Makyaj Tarifi

Yaz mevsimi asla ağır makyaj yapmanızı önermiyoruz. Makyajınızın güzel ve kaliteli olması için mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Bakımlı ve sağlıklı bir cilt şarttır. Sıcaktan buruşmuş olan ve kurumuş bir cilt ile kalmak istemiyor iseniz mutlaka su tüketmeli ve güneş koruyucusu kullanmanız gerekiyor.

yaz makyaji
yaz makyaji

Far olarak ten renginde ışıltılı bir renk tercih edebilirsiniz. Ayrıca maskaranız mutlaka yanınızda olmalı. Bu sayede yoğun göz makyajından kurtulmuş olursunuz. Göz altı kapatıcısı mutlaka sürün. Elmacık kemiklerinize krem bir allık kullanın. Dudaklarınıza dudak renginde bir parlatıcı uygulayın. Son olarak da burun ve çevresi için stick bir fondöten kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm bu işlemlerden sonra makyajınız hazır ve siz de hazırsınız demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir