Ağız Yarasına Ne İyi Gelir?

İnsanların ağzının içinde çıkan yaraların farklı nedenleri olabiliyor yemek yerken bir şey içerken kişinin acı çekmesini sağlayan ağız yaraları önlenebilir Peki ağız yarasına neler iyi gelir bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ağız yarası ile ilgili bazı tavsiyeler vermek istedik mutlaka okumalısınız.

ağız yarası
ağız yarası

Ağız Yaralarından Nasıl Kurtulurum?

Ağız yarasının en önemli sebeplerinden bir tanesi strestir. Buna ek olarak demir eksikliği, B12 vitamini eksikliği de ağız yarasına sebep olabilir. Yine başka sebepler arasında genetik, hormon değişiklikleri ve sigara da yer alabiliyor. Peki ağız yarasında hangi bitkiler iyi gelir. Sizlere ilk önerimiz meyan kökü olacak. Meyan kökü ile hazırladığınız çayı ağız gargarası yaparak yaraları iyileştirebilirsiniz. Ayrıca adaçayı da hem ağız hem boğaz yarasına iyi gelen bir bitki çayıdır. Bunu da gargara yaparak kullanabilirsiniz. Ayrıca ağız hijyenini asla ihmal etmemelisiniz.

meyan kökü çayı
meyan kökü çayı

Siz değerli okuyucularımız için bir başka tavsiye ise en bilinen yöntemi olan karbonatlı su ile yapacağınız gargara olacak. Bu işlem bölgeyi temizler ve iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca doğal ve etkili bir çözüm olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir