Akıllı Saat Teknolojisi

Akıllı telefonlar ile bağlantılı akıllı saatlerin ilki bilindiği üzere Apple firması tarafından üretildi. Daha sonra Samsung firmasının piyasaya sürdüğü Galaxy Note serisi yanında, akıllı saati Samsung Galaxy Gear tanıtıldı.Önümüzdeki günlerde, Motorola firmasının piyasaya süreceği yeni akıllı saat, Moto 360 haberleri gelmeye başladı.

akıllı saat markaları
akıllı saat markaları

Akıllı saatler türünde farklı bir tasarım olan Moto 360 iki farklı boyutta ve üç farklı modelde piyasaya çıkacak. 1.37 inch ekrana sahip olan küçük modeli, Moto 360 Small olarak piyasaya sunulacak. Bu model, 20 mm’lik bir kayış genişliğine sahip.

Samsung Galaxy Gear

Akıllı saat kategorisinde piyasaya sunulan muhteşem saatlerden bir tanesidir. İlk çıktığı zamanlarda büyük bir heyecan yarattı. Önemli unsurlarından bir tanesi de mekanik bilekliği ve bileklik kullanan kişin bileğini rahat bir şekilde sarıyor.

akıllı saatler
akıllı saatler

Kare şeklinde dokunmatik bir ekrana sahip bu ürün, akıllı telefon ile de bağlantılı bir şekilde tasarlandı. Kolay ulaşılabilen menüsü sayesinde; müzik, mesajlar ve medya kontrolü de dahil olmak üzere, birçok özelliği saatten yönetmek mümkün bir hal alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir