Altındaki Ani Yükseliş!

Son dönemlerde bir nevi yatırım aracı olarak da kullanılan altında büyük bir yükseliş ivmesi görülüyor. Sürekli yükselen bir grafik izleyen altın alacaklar dikkat. Son 4 ayda en yüksek düzeyi gören altın onsu bugün uluslar arası piyasalarda 1.414 dolardan işlem görüyor.

altın fiyatları
altın fiyatları

 Altın Yatırımcıları Dikkat

Altında görülen bu rekor artış bazılarını sevindirirken bazılarını üzdü. Sürekli inişli çıkışlı bir fiyat grafiği olan altın bu kez yatırımcıları heyecanlandırdı. Öyle ki bu yükseliş yabancıların bile ilgisini çekti ve altın değeri son 12 ayın en yükseğinde diye haber yapıldı. Yatırımcılar bu olağanüstü artış nedenini anlayamadı. Çünkü dünyada durumu tetikleyecek bir ani gelişme yoktu. Yaşanan bu sır dolu altın yükselişi ile ilgili farklı yorumlar da yapıldı.

altın
altın

Bu büyük altın yükselişi için ancak dünyadaki bir ülkenin yok olması gerektiğini söyleyen altın uzmanı Volkan Kuğucuk konu ile ilgili olarak net bir değerlendirme yapmadı. Zamanla altının ne seyir izleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Benim tavsiyem altın yatırımcılarının çok geçmeden bu durumu değerlendirmesi olacak.

altın fiyatlarının yükselmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir