Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

Yeni doğan bebeğin sağlıklı bir biçimde büyüyüp gelişme göstermesi adına bebeklerin genel olarak ilk 6 ay boyunca “anne sütü” ile beslenmesi gerekir. Annelerin bebekleriyle ileride sağlıklı bir diyalog halinde olabilmeleri adına sütün en iyi şekilde bebeklerine içirilmesi gerektiği bilinir ve söylenir.

anne sütü
anne sütü

Anne sütü, bebeklerin gelişiminde en büyük katkı da bulunan doğal süttür.Yeteri kadar anne sütü çıkartamıyor, yetersiz kalıyorsanız eğer bu konuda özel besinlerle beraber anne sütünü arttırabilirsiniz. Bebeklerin temel gıdası ilk 6 ay boyunca anne sütü olduğundan dikkat edilmesi gerekir.

Anne Sütünüzü Arttırın!

Marul ve nohut yemeği, anne sütünü arttıran başlıca besinlerdir. Bal şerbeti de tıkanmış olan damarları açar ve sütünüzü arttırır. Bununla beraber eğer ki yoğurt, üzüm, kuru incir ve hurma yerseniz de etkili olacaktır.

süt artıran besinler
süt artıran besinler

Biberiye ve mürver çiçeği, anne sütünüzü arttırtan farklı bir besindir.Turp tohumu, anason, rezene, funda, havuç tohumu, ısırgan otu gibi besinler de su ile kaynatılarak içildiğinde faydası görülecektir.

anne sütü artırıcı
anne sütü artırıcı

Çorba olarak; kırmızı mercimek, yulaf unu ve mısır unu, kimyon karıştırılıp çorba yapılarak içilmelidir. Anne sütü için bu şekilde devam edeceğiniz besinler, gerçekten en etkili yöntemler olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir