Argan Yağının Fazla Bilinmeyen 4 Faydası

Faslı kadınların güzellik iksiri olarak tüm dünyaya yayılan argan yağının faydaları saymakla bitmiyor. Fakat argan yağının faydalarından yararlanabilmek için nasıl kullanılması gerektiğini de bilmek gerekiyor. Sizin için argan yağının 4 farklı faydasını ve kullanım şeklini araştırdık.

argan
argan

Yaşlanmaya Karşı Etkilidir.

Yaşlanmaya karşı etkili olan argan yağını cildiniz kuru ise sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanmanız önerilir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve gerekli olan neme doymasını sağlayan argan yağını özellikle soğuk kış aylarında dışarı çıkamadan öncede kullanabilirsiniz.

Yüzdeki Sivilcelerin ve Kahverengi Lekelerin Giderilmesinde Etkilidir.

Sivilce ve kahverengi lekelerin giderilmesinde haftada 2 ya da 3 kez özellikle gece yatmandan önce uygulanması öneriliyor.  Özellikle sivilcelerde pamuklu çubuk ile uygulanması önerilir.

argan yağı
argan yağı

Çatlak İzlerinin ve Selülitin Giderilmesinde Etkilidir.

Ciltte çatlak oluşumunu engellemesinin yanı sıra var olan çatlakların ve selülitin giderilmesi için masaj uygulaması ile birlikte cilde iyice yedirilmesi önerilir.

Saç Bakımında Doğal Ürün ile Güzelleşin.

Saç bakımında oldukça sık uygulanan argan yağı birçok şampuanın içeriğinde de yer alıyor. Saç dökülmelerine karşı saç diplerine masaj yaparak uygulanması gerekir. Saç bakımında da avucunuzda sürtünme ile ısıttığınız argan yağını saç tellerinizi uygulayın. Sonrasında ılık bir havluya sararak yarım saat bekleyin. Sonrasında yıkayın. Haftada bir kez yapacağınız bu bakım saçlarınıza doğal bir parlaklık ve sağılık kazandıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir