Aşırı Kıskançlık Psikolojisi

Günümüzde çoğu ilişkide erkek kadın fark etmeksizin bir tarafın aşırı kıskanç olması karşı tarafı bunalır ve çok uzun yıllar devam eden ilişkinin çıkmaza sürüklenmesi bitmesine yol açar. Aşırı kıskançlık ve aşırı baskıdan sıkılan taraf kendine ait özgürlüklerin bir yerden sonra engellenmesine sessiz kalamaz ve ilişkiye bir son verir.

Aşırı Kıskançlık
Aşırı Kıskançlık

Aşırı Kıskançlığın Tedavisi Var Mıdır?

Aşırı kıskançlığın sevgi fazlasına yorulması çok eski dönemlerde kalmıştır. Günümüzde karşılıklı güven ile birlikte huzurlu bir ilişki isteyen çiftlerin huzurunu bozan tek şey bir tarafın ve ya her iki tarafın birden aşırı kıskanç olmasıdır.

Kıskançlık
Kıskançlık

Aşırı kıskançlık sorunu olan bir kişinin bilinçaltında yatan sorunlardan dolayı da kıskanma tepkilerini verebileceği uzman doktorlar tarafından vurgulanmaktadır. Aşırı kıskançlığın tedavisi ise ancak terapi yöntemi ile mümkün hale gelir. Yine farklı bir tedavi yöntemi de profesyonel koçluk ile mümkün olabilir. Eğer bu sorununuz varsa ve bunu koçluk uygulamalarıyla halletmek istiyorsanız www.cananfiliz.com adresinden profesyonel koçluk danışma hizmeti alabilirsiniz.

 

One Reply to “Aşırı Kıskançlık Psikolojisi”

  1. aşırı sevgiden de çok kıskanç olunuyor güvensizlikten de bence bilim adamları buna bi çözüm bulmalıııı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir