Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saçların daha fazla güçlenmesi, hızlı uzayabilmesi ve daha parlak bir görünüm alabilmesi için badem yağını kullanabilirsiniz. Saç bakımında sık sık kullanılmakta olan badem yağları acı ve tatlı yağlar olarak iki ayrı kategoride ele alınır. Tatlı kategorisine girmekte olan badem yağları, saçınızın kök kısımlarını besler ve daha hızlı uzamasını sağlar. Bu yüzden tatlı badem yağı daha fazla tercih edilir.

saç bakımı
saç bakımı

Badem yağını saçınıza uygulamak istiyorsanız duştan önce maskeleme işlemi yapılması gerekiyor. En sık tercih edilen yöntemler arasında bu yöntem bulunmaktadır. Her yerde bulabileceğiniz tatlı badem yağından 3 çorba kaşığı kadar aldıktan sonra saçınıza sürüp yarım saat kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bekleme süresi boyunca saçınıza bir streç film sararsanız yağın köklere erişme hızını doğrudan etkilemiş olursunuz.

Badem Yağını Streç Film ile Bekletin

Saçlarınızı badem yağından arındırmak ve durulamak için birkaç defa uygun bir şampuan ile yıkamanız gerekebilir. Yıkama yaptıkça saçınızdaki yağın etkisi azalmayacaktır. Streç film kullanarak yarım saat ya da 1 saat kadar yağda beklettiğiniz saçlarınızın kökleri böylelikle beslenmiş olur.

badem yağı
badem yağı

Badem yağını saçın uç kısımlarına az miktar uyguladığınız zaman şampuan ile durulama işlemine gerek duymazsınız. Islak veya nemli olan saçın uç kısımlarına az miktarda badem yağı uyguladıktan sonra kendi kendine kurumaya bırakmanız yeterli olacaktır. Badem yağı içerisinde magnezyum, omega-6 yağ asitleri ve E vitamini sayesinde saçlarınız onarılır ve koparak dökülmesi engellenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir