Bahçe Aydınlatma Direklerinde En Sık Kullanılan Modeller

Aydınlatmanın gerekli olduğu toplumsal dolaşım alanları, yürüyüş yolları, sokaklar gibi şehir içi ışıklandırılmasında veya özel malikanelerin bahçelerinde hem dekoratif hem de aydınlatma amaçlı kullanılan sokak lambaları, giderek artan kalite standartları ve çeşitliliği ile modern hayatlarımızı süslemeye devam ediyor. Görselliği daha çok ön planda olan aydınlatma direkleri, kullanım alanlarına göre 3 genel gruba ayrılıyor.

Bahçe Aydınlatma Direkleri
Bahçe Aydınlatma Direkleri

Boru Aydınlatma Direkleri

Adını şeklinden alan boru direkleri bahçe ve sokak aydınlatmalarında oldukça fazla kullanım alanı buluyor. Üretim maliyetlerinin daha ucuz ve kullanışlı olması ile sıklıkla tercih ediliyor. Armatürlü veya ledli endirekt aydınlatma direklerinde elektrostatik boyalı galvaniz kaplama çelik boru materyaller kullanılıyor.

Döküm Aydınlatma Direkleri

Alüminyum veya pik döküm yöntemi ile tek seferde kalıplara dökülerek imal edilen döküm aydınlatma direklerinin boyları 3,5 metreye kadar ulaşabiliyor. Armatürlü modelleri daha yaygın olan modellerin yüzeyleri, dış mekan aydınlatmalarının vazgeçilmez koruması elektrostatik boyalar ile kaplanıyor.

Çim Üstü Aydınlatma Direkleri Satın Al

Genellikle 90-160 cm arasında boya sahip çim üstü aydınlatma direkleri  dış mekanlarda kullanılan en popüler aydınlatmalardan biri. Bahçe ve park peyzajlarının vazgeçilmez dekorasyon objelerinden olan çim üstü aydınlatma çeşitleri, elektrik aksamlı olabildiği gibi solar (güneş enerjisiyle çalışan) aydınlatmalı da olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir