Başarılı ve İnanılmaz Bir Patron Olmak için 5 Kritik İpucu

Ne çok ​​sert ne de aşırı övgü, iyi bir patron olmanın yolu dürüstlük ve güvenden geçiyor. Çalışanlarınızı uzun süre yönettiyseniz ve daha başarılı olmayı hedefliyorsanız veya şimdi değilse de bir gün patron koltuğuna oturmayı planlıyorsanız bu 5 önemli öneriyi dikkate almalısınız.

  • Her Ekibin Üyesini Etkili Kıl

Başkalarının duygularını veya hayatlarını kontrol edemezsiniz, ancak onları başarılı takım üyeleri haline getirmeye yardımcı olabilirsiniz. Bir yönetici olarak, ekibinizdeki kişilerin olabildiğince etkili olmasını sağlamak sizin görevinizdir.

iyi yönetici olmak
iyi yönetici olmak
  • Kendine Dürüst Ol

İyi bir ilişki kurmak için, kendinize ait olmak ve bir insan olarak çalıştığınız her insana önem veriyor olabilirsiniz. İyi işleri tanımak ve ödüllendirmek kadar, kendinize karşı dürüst olmak, bir şeylerin olup olmadığını anlamak, uyarıları dikkate almak da önemlidir

  • Çalışanlarına İlgi Göster

Bazen iyi bazen de kötü günler olsa da hepimiz en iyi hayatımızı yaşamaya çalışıyoruz. Astlarınızın kendi sorunlarına önem verin. Gerçekten onları dinleyin ve sorunlarını açmaktan korkmayın.

patron
patron
  • Doğrudan Sorgulamak

Çoğu işyeri kültürü için başkalarına karşı çıkmak, sorgulamak yabancı gibi görünse de güvenli ilişkiler kurmak için gereklidir. İyi ve kötü çağrıya yeterince dikkat ettiğinizi ve yanlış olduğunuzu itiraf edebileceğinizi gösterir. Bu açık iletişim kurmamızı sağlıyor, ayrıca gerçek çözümleri bulmaya kararlı olduğunuzu gösterir.

  • Çalışanlar için Doğru Roller

Patron olarak işiniz, tabii ki şirketinizin performansını arttırmak ve geliştirmektir; ancak, ekibinizdeki kişilere istediklerine daha yakın olmaya yardımcı olmak da sorumluluğunuzdadır. Çalışanların doğru rollerde olması ve doğru projenin doğru insanlara verilmesi gerekir. Bu şekilde her iki hedef de birlikte çalışır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir