Bebek Odası için Düzenlemeler

Bebek odasının düzenlenmesiyle birlikte bebeklerin eşyalarının yerleştirilmesi ayrı bir telaştır. Bebeğin rahat edeceği ve göz zevkini yormayacağı bir düzen sağlamalısınız. Duvar ve mobilyalarda açık renkler kullanabilirsiniz. Koyu renk kullanırsanız ortam daha dar görünür. Aydınlatma sistemindeyse çok fazla parlak ışık kullanmaktan kaçının.

bebek odası
bebek odası

Bebek Odası için Nasıl Bir Düzenleme Gerekir?

Bebek odası darsa köşe ve duvarları çok iyi kullanmalısınız. Gardırop yerleştirmek için bir yeriniz yoksa duvara askılık yerleştirebilirsiniz. Askılıklara bebek eşyalarını ve kıyafetlerini koyabilirsiniz. Bebek odasının gün ışığından faydalanması için yatağın başına açık renkli perde asabilirsiniz. Gün ışığının bebeğin gözüne direk gelmemesi için yatak düzenini çok iyi belirleyin.

Yatak seçimi yaparken ise çekmeceleri olanlardan seçerseniz, sizlere büyük kolaylık sağlar. Odada küçük beşikleri tercihe derseniz sizlere de yer açılır.

bebek odası düzeni
bebek odası düzeni

Beşiği ise camdan uzak bir yere yerleştirin. Yerden tasarruf sağlamak istiyorsanız yatay yerine dikey sepetleri odaya yerleştirebilirsiniz. Dikey sepetler sayesinde bebeğin küçük eşyalarını daha kolay yerleştirir ve yerden de kazanırsınız.

Odaya eşya seçerken katlanılabilir olmasına özen gösterin. Yerden tasarruf eder ve odayı daha ferah hale getirirsiniz. Alt değiştirme ünitesi yatakla birlikte değilse katlanabilir masa kullanarak işinizi daha kolay yapabilirsiniz. Dekoratif sepetler, duvar rafları ya da küçük kutular yardımı ile bebeğinizin eşyalarını düzene koyabilir ve odaya güzel bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Seçtiğiniz malzemeler mutlaka organik olmalı ve kimyasal boya içermemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir