Bebekler İçin En Uygun Mama Tarifleri

Bebeklerin en önemli çağları olan gelişme çaplarında, anneleri tarafından beslenmeleri önemli bir basamaktır. Bir bebek, gelişme çağı içerisinde ne kadar iyi bir beslenme şeklinde büyütülür, yedirilen mamalar ne kadar iyi derecede olursa, bebeğinizin de hem boyu hem kilosu hem de sağlığı açısından olumlu etkileşimler olur.

mama
mama

Faydalanılacak olan en lezzetli mama tarifleri olarak aşağıda toplamda 1 adet mama tarifi verilecek olup bu mama tarifi de çorba tarifi olarak kolay bir içimi olması sayesinde en iyi derecede bebeğinize lezzetli mamayı yedirmeyi sizlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Pirinçli Sebze Çorba Maması

1 adet haşlanmış kabağın yarısı ve aynı şekilde haşlanmış patates, 3 tane haşlanmış taze fasulye ve son olarak 1 çay kaşığı kadar haşlanmış sebze suyu yeterlidir. Hazırlanışında ise tüm besinleri tel süzgeçten geçirerek süzünüz. Daha sonrasında haşlanmış sebze suyu içerisine bu süzülen püre halinde ki karışımı ekleyip 3 çorba kaşığı sütlü pirinçli bebek mamasını ekleyerek karıştırınız. İşte sizlerin de bebeğiniz için pirinçli sebze çorbası hazır olmuştur.

Daha fazla bebek mamaları için tercih edebileceğiniz https://www.gebelikveannelik.com/ adresi üzerinden kaliteli birçok değerde mama tariflerine ulaşabilir, bebeğinize besleyici mama olarak buradan ulaştığınız tarifleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir