Bebeklere Ne Zaman Güneş Kremi Sürülmeli?

Temmuz ve ağustos ayının sıcaklığı her yaş kesimini etkiler. Cildi korumak için birçok önlemler alınır. Sıcak aylarda özellikle bebeklere bazı kremlerin sürülmesi uygun değildir. 6 aydan küçük bebeklere güneş kremi sürülmesi önerilmez. Krem içlerinde alerjik etkiler bulunabilir. Bebekler üzerinde net araştırılma yapılmadığı için güneş kremleri 6 aydan küçük bebeklere tavsiye edilmez.

güneş kremi

Bebeklere Kaç Yaşından İtibaren Güneş Kremi Kullanılmalı?

1 yaşından sonra bebeklere güneş kremi sürülebilir. Kremin içeriği ise çok önemli. A, B ve Ultraviyole koruyucu etkisi yüksek olmalı. En az 30 faktörlü güneş kremleri çocuklara sürülebilir. Çocuğun denize girme durumuna göre günde 4 kez tekrarlanabilir.

bebek güneşlenme
bebek güneşlenme

Çocuklarınızı özellikle saat 10.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe çıkarmamanız önemli. Cilt dokuları daha hassas olduğu için çabuk etkilenirler. Şapka takmasını ise alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Ailelerin, güneşten korunmaları için çocuklarına birçok önlemi alması gerekir. Şemsiye altında oynamaları sağlanmalı. Çocuklar denizi mutlaka sever. Güneşin zararlı etkisi geçtiği zaman rahatlıkla denizin keyfini yaşayabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir