Bilgisayar Oyunlarında Gelinen Son Nokta

Son yıllarda hızlı bir değişimden geçerek oldukça ileri bir düzeyi yakalayan bilgisayar dünyası, oyun ve eğlence hayatında da değişimin mimarı olmakta, oyun merkezli bir kullanıma daha hızlı bir şekilde geçmektedir. Bugün, oyun anlayışı neredeyse tamamen bilgisayar ekranına bağlı olarak gerçekleşmekte, fakat aynı zamanda eğitici ve öğretici yanı da paralel olarak yenilenme göstermektedir.

3d Oyunlarda En Çok Futbol Oynanıyor

Dünyada ve ülkemizde bir sektör halini almış olan oyun dünyası, yenilenmeleri peşi sıra getirmektedir. Son dönem oyun tercihleri arasında bulunan 3d oyunlar da bu oyun çeşitleri arasında en başlıca olarak yerini almaktadır. 3d oyunlar, görsel zenginliklerinin yanı sıra dana anlaşılır bir boyut kazanmış, oyun zevki ve heyecanı daha çok ön plana çıkarmıştır. Günümüzde 3doyunlar arasında en çok futbol, araba yarışları, spor karşılaşmaları ve aksiyon oyunları gelmektedir.

3 boyutlu oyunlar
3 boyutlu oyunlar

Küçüklerin olduğu kadar ebeveynlerin de ilgisini çeken 3doyunlar, dikkat toplama konusunda pozitif bir durumu ortaya çıkarmakta, geldiği nokta itibari ile refleks gelişiminde olumlu etkilerde yaratmıştır. Bunda 3d oyunların hareket ve gözlem konusunda yüksek dikkat istemesinin payı büyük olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir