Bilişim Hizmetleri Artık Hayatımızı Şekillendiriyor

Kabul etmeliyiz ki artık yaşadığımız zamanın adı “İnternet Çağı”. Elektronik iletişimin vardığı bu sonuç dünyanın her yerini birbirine “online” olarak bağladı. Böylece hayatımıza bilişim sözcüğü girdi. Bilgi ile teknolojiyi birbirine bağlayan köprü olarak açıklanabilecek bilişim 21. yüzyıldaki hayatın her alanında var. Örneğin e-devlet hizmeti bir bilişim yani bilgisayar biliminin ürünü.

İleri elektronik haberleşmeyi ve devletin resmi bilgilerini birbirine bağlayan kaynak olan e-devlet bilişim teknolojisinin yarattığı bir sonuç. Ya da e-ticaret hayatı. Ticaretin yeni biçimi artık internet üzerinden yürüyor. Web siteleri alıcı ile satıcıyı birbirine bağlayan bir bilişim ürünü olarak hayatımıza girdiler. Yazılım, donanım, web sitesi tasarımı, portal gibi bir sürü kavram artık yabancımız değil.

Bilişimi Tasarlamak

Bu kavramlar yeni iş alanları da yaratıyor. Örneğin bilgi ve iletişim teknolojisinin tasarımını yapmak gerekiyor. Bir çeşit sanal vitrin olan web sitelerinin tasarımı, e-ticaret sitelerini  ve  mobil siteleri hazırlamak, bu sanal dünyanın arama motorlarında öne çıkmayı sağlamak, iş kollarına göre fikirler yaratmak, örneğin emlak alanında özel siteler yaratmak gibi yapılacak başka işler de var. Tanıtıcı web sitesi tasarımı bugün ticaret hayatının önemli bir eşiği.

Kurumsallaşmanın, ticari gelişimin ayrılmaz bir parçası. Sonuçta işletmeyi çok daha büyük bir pazara açıyor. Bu sanal dünyada var olabilmek için işi bilen profesyonellere ihtiyaç var. Naya Bilişim bu amaçla kuruldu.

Bilişim dünyasından hizmet alabilmeniz için, size e-hayatta yardımcı olabilmeleri için, doğal olarak öncelikle kendi web sitelerinden onlara ulaşabilirsiniz. Bunun için gerekli e-adresiniz, bu dile uygun olarak, https://www.nayadigital.com/ olacak. Sanal dünyada mahalleler, sokaklar böyle belirleniyor. Kapıyı çalmak içinse “enter” tuşuna basıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir