Boğaz İltihabına Ne İyi Gelir?

Boğazınızda meydana gelen enfeksiyonu önleyebilmek için hijyene ve temizliğe oldukça fazla özen göstermelisiniz. Bu rahatsızlığı taşıyan kişiler ile yakın temas kurmaktan kaçınmalısınız. Öksürme ve hapşırma yolu ile bu hastalığı sizler de kapabilirsiniz.

bademcik
bademcik

Antibiyotik tedavisi ile hastalığı kolay bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Doktorunuzun önermiş olduğu tedavi sürecinde sizler de kendi yöntemlerinizi uygulayarak tedaviyi destekleyebilir ve hızlandırabilirsiniz.

Boğaz iltihapları için evde bal ve tarçın karışımı hazırlayabilirsiniz. Ufak bir tabağın içine bir çorba kaşığı bal ve bol miktarda toz tarçın koyarak karıştırdıktan sonra sabahları aç karnına bu karışımı içebilirsiniz. Bu karışım sayesinde boğazınız yumuşayacaktır.

boğaz
boğaz

Adaçayı ve Gargara

Adaçayı üst solunum yolu problemlerinin genelinde tedavi amaçlı olarak ullanılır. Adaçayını demledikten sonra gün içerisinde 4-5 bardak içebilirsiniz. Çayın içerisine isterseniz tarçın ve elma kabuğu da koyarak değişik tatlar elde edebilirsiniz.

Su ve toz ile hazırlayabileceğiniz gargaraları gün içerisinde belirli aralıklar ile uygulayabilirsiniz. Tuzlu su ile uygulayacağınız bu gargara boğazınızın ağrısını hafifletecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir