Bol Su İçmek Diyetin Olmazsa Olmazıdır

Evet, su hayattır ve hayatımızın her alanında olması gereken başlıca içeceğimizdir. Her şeyden önce vücudumuzun yarısından fazlası su olduğu için ona istediğini vermeli ve gün içinde en az 8 bardak su içmeliyiz. Bir de söz konusu olan kilo vermek ise, o zaman 8 bardaktan da fazla içmeniz gerekir.

diyette suyun önemi
diyette suyun önemi

Peki, neden diyet yapanlar bu kadar fazla su içmelidir? Çünkü su metabolizmanızı hızlandırır –ki zaten kilo vermeniz metabolizmanızla ilgilidir- ayrıca bol su içerek vücudunuzda oluşan ödemleri de atar şişkinliklerinizden kurtulursunuz. Birçok insanın bildiğinin aksine vücudunuz sandığınızdan daha fazla ödem yapabilir. Bunun açıklaması vücudunuzun su tutmasıdır ve bundan yine su içerek kurtulabilirsiniz.

su diyeti
su diyeti

Çok Su İçin Bağırsaklarınız Düzenli Çalışsın

Diyet yaparken bol su içmek bağırsaklarınızın da düzenli olarak çalışmasını sağladığından genelde diyet yaparken kabızlık sorunu çekenler bu yöntemle daha rahat bir kilo verme süreci geçirirler. Bu da her anlamda işinizi kolaylaştırır ve kendinizi psikolojik anlamda bile rahat hissetmenizi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir