Boşanmanın Eğlenceli Terapisi

Günümüzde evliliklerin fazla yürümediği, boşanmaların giderek arttığı artık bilinen bir olgu. Bu durumda boşanma sonrasında yaşanacak ruhsal çöküntülerle başa çıkabilmek için psikologlardan yardım isteyenlerin sayısı da artıyor.

evlilik terapisi
evlilik terapisi

Uzmanların bu konuda söylediği en önemli nokta ise acının gerektiği gibi çekilmesi. Yani yasınızı tutun diyorlar. Ağlayacaksanız ağlayın, bağıracaksanız bağırın, içinizdeki zehri boşaltın. Gözyaşlarınız akıp gitsin. Sonrasında boşanmanın eğlenceli terapisi başlıyor.

Boşanmanın Sonrası

Gene uzmanların söylediğine göre boşanmanın etkisi kadınlarda savaş travmasına eşit. Hayatın birden alt üst olması özellikle kadınları çok kötü etkiliyor. Uzmanların söylediklerinden biri de klişe bir söz olmasına rağmen zamanın her derde deva olacağı şeklinde.

terapi piskolog
terapi piskolog

Zaman denilen o acımasız değirmenin bütün acıları öğüteceğinden, dertlerin zamanla geçeceğinden eminler. Psikologlar haklılar. Ayrıldıktan bir süre sonra yaşayacaklarınız, yayınlandığı zaman bile pek kimsenin seyretmediği eski bir Amerikan dizisinde neşeli bir şekilde anlatılıyordu. “Televizyon kumandasını özgürce kullandığını fark ettiğinde iyileşmeye başlıyorsun” diyordu dizideki ayrılmış kadın kahramanlarından biri.

terapi
terapi

“Yalnız yaşarken dikkat edeceğin iki şey var” diyordu bir başkası. “Cep telefonunu yanında taşı ve bir sırt kaşıyıcısı al, çok işe yarayan bir alet. Ondan sonra pek bir şeye ihtiyacın  zaten kalmıyor” diyordu. Bu aşamaya gelindiğinde psikologlar da konunun atlatıldığından emin oluyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir