Bot Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kış aylarında kadınların ve erkeklerin ayaklarının soğuk ve yağışlı havadan etkilenmemesi için giydikleri boğazlı kışlık ayakkabılar bot olarak isimlendirilir. Bot ayakkabı kış aylarında son derece kullanışlı ayakkabı olup, bağcıklı ve fermuarlı olmak üzere 2 şekilde satılır. Bot seçiminde alacağınız bot öncelikli olarak su geçirmemelidir. Bot, yağışlı ve karlı havalarda kullanılan ayakkabı türü olduğu için ayağın sıcak kalması gerekir. Bot seçiminde kalite ayakkabı çok önemlidir.

bot
bot

Kaliteli ayakkabı demek, uzun ömürlü garantili ayakkabı demektir. Kışlık bot seçiminde mümkün olduğu sürece satın alacağınız ayakkabınızı normalden 1 numara büyük almalısınız. Çünkü, kış aylarına ayak çok çabuk şişebilir ya da iki kat çorap giymeniz durumunda ancak olur. Bot ayakkabılar ağırlıklı olarak kalın malzemeye sahip ayakkabılardan üretildiği için dayanıklı ve ağırlıklı olarak deri yapıya sahip malzemeden olan ayakkabılar seçilmelidir.

Bot Ayakkabıların Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Satın alacağınız bot ayakkabılarda ayakkabıyı alırken ikisini giymeli ve bir kaç adım atmalısınız. Böylelikle ayakkabının olup olmadığını deneyerek görebilirsiniz. Bot ayakkabılarda fermuarlı modeller daha kolay ve kullanışlıdır. Fermuarlı botlarda suyun ayakkabı içine girmesi biraz daha kolaydır.

bot seçimi
bot seçimi

Doğru ayakkabı seçmek için öncelikli olarak ayak numaranızı iyi bilmek gerekir. Nedeni ise internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde bot alırken sınırsız model ve renk seçeneğine sahipsiniz. Bazı bot modellerinde tüylü olan modeller kış aylarında kadınların en çok tercih ettiği bot ayakkabı modeli olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir