Bozulan Flash Diskten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Flash diskler hafif olması ve küçük ebatları sayesinde veri taşımak amacıyla en sık tercih edilen aygıtların başında geliyor. Özellikle ev ve işyeri arasında veri taşımak isteyenler genellikle tercihini USBbellekten yana kullanıyor. Dolayısıyla çok sık kullanılıyor olması veri kaybı probleminin flash diskler de daha fazla ortaya çıkmasını beraberinde getirebiliyor.

Özellikle yazalım ya da donanım kaynaklı olarak meydana gelen çeşitli sıkıntılar verilere ulaşmayı engelleyebiliyor. Kimi zaman virüs kaynaklı olarak veri kaybı yaşanabiliyor ya da verilerin uzantıları değiştirilebiliyor.  Hatta dosyaların şifrelenmesi gibi çeşitli problemler de ortaya çıkabilir. Son yıllarda bu tür problemleri yaşayanların sayısının bir hayli arttığını belirtebiliriz.

Flash Disk Bozulduğunda Ne Yapmak Gerekiyor?

Bu durumda yapmanız gereken bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmeniz olacak. İnternette bozuk flash disk veri kurtarma programları aramak ya da internetten edinilen çeşitli bilgileri uygulayarak verilere yeniden ulaşmaya çalışmak veri kaybı yaşayanların yaptıkları en büyük hata oluyor.  Bu ve benzeri yöntemlerle veri kurtarmanız maalesef pek olası bir durum değildir.

Hatta kurtarabilecek durumda olan verilere daha fazla zarar bile verebilirsiniz.  Böyle bir yöntem tercih etmeniz flash disk içerisindeki tüm verileri riske atmanız anlamına gelir. Bunun yerine veri kurtarma firması ile irtibata geçerek veri kurtarma çalışması yapmanız elbette en doğru seçenektir. Çünkü gelişigüzel yöntemler bozulan bir flash diskin onarılmasını sağlayamaz. Fiziksel bir onarım çalışması yapılması ise veri kurtarma çalışmalarından çok daha farklıdır.

Veri Kurtarma Firması Seçerken Profesyonelliğe Dikkat!

Flash disk üzerinde veri kurtarma çalışması yapması için hangi firmayı tercih ettiğiniz çok büyük bir önem taşıyor. Tercihinizi her daim profesyonel firmalardan yana yapmalısınız.  Bu durumda daha fazla sayıda verinin kurtarılmasını sağlamış olabilirsiniz. Profesyonel firmalar deneyimli ve her biri kendi alanında uzman olan personeli ile hizmet veriyor.

Böylelikle her marka ve model flash disk üzerinde veri kurtarma çalışması rahatlıkla yapılabilir. Özellikle Gold Data firması en çok tercih edilen bir kurtarma firmalarının başında geliyor. Ücretsiz analiz yapan ve veri kurtarma çalışmasında başarısını kanıtlamış olan bu firmanın internet sitesine tıklayarak merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir