Bulut Tabanlı Çağrı Merkezi Sistemleri ve 850 Numara Tahsisi

Yaşadığımız bilgi ve bilişim çağı içinde önemli bir gereklilik olan hızlı ve etkin iletişim sağlama bireylerle birlikte işletmeler açısından da oldukça önemli olmakta. Gelişen bilişim teknolojisindeki hızlı değişime uygun olarak işletmelerin mevcut ya da potansiyel müşterilerine ve müşterilerin de işletmelere kolay ulaşılabilir olması gerekliliği ortaya çıkmakta. Etkin biçimde iletişim ve ulaşılabilirlik sağlanmakta olan çağrı merkezi son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak işletmecilik gündeminde yer almakta. İşletme açısından bakıldığında; ön büro hizmetlerini, bilgi hizmetleri, müşteri hizmetlerini, yardım hizmetlerini, randevu hizmetlerini, sipariş yönetimi ve satış pazarlama hizmetlerinin tümünü ve çok daha fazlasını barındıran çağrı merkezi hizmetlerinin tümü neticesinde, işletme verimliliği önemli ölçüde artıran sonuçlar elde edilmekte.

Global ekonomi dünyası içinde rekabet koşullarının zorlaştığı ve piyasa aktörlerinin bilişim gücü desteği ile güçlendiği işletmecilik kavramı içinde, hizmet ağını olabildiğince genişletmek, tedarikçiler ve müşteriler ile etkili temas içinde olmak işletmeler için önemli avantajlar sağlamakta. Bu anlamda işletmelere ve bireylere yadsınamayacak derecede destek sağlayan çağrı merkezi hizmetlerinin verimli ve uygun koşullar içinde gerçekleşmesi gerekliliği ortaya çıkmakta. Gelişmiş bilişim uygulamalarından biri olan bulut tabanlı sistemler aracılığı ile çağrı merkezleri kurmak, geliştirmek ve verimli biçimde kullanmak oldukça ekonomik biçimde yapılabilmekte.

Yeni Nesil İletişim Yöntemleri

Yeni nesil iletişim sistemleri içinde yetersizi kalan ve pahalı kullanım bedellerine sahip sınırlı telekomünikasyon sistemlerinin alternatifi olarak kullanılmakta olan bulut tabanı santral uygulaması aracılığı ile dinamik biçimde kullanılan, ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilebilir ve çok daha düşük maliyetli bulut santrali aynı zamanda 0 850 gibi özel numaralarında tahsisine olanak tanımakta. Bulut santral servisi uygulaması ile özellikle işletmelerin ihtiyaç duyduğu çoklu kanallı tüm sabit ve mobil telefon alanlarının uygun ekonomik koşullar içinde gerçekleştirilmesi ile birlikte analog telefon kullanımından farklı olarak çok daha geniş alanlı iletişim hizmeti alanı yaratılmaktadır.

Kurumsallığın önemli ve değerli olduğu iş dünyası içinde tüm iletişimin hizmetlerinin kurumsal biçimde gerçekleşmesini sağlayan bulut santral sisteminin bir diğer avantajı da işletme ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilebilir özellikte olmasıdır. Bununla birlikte telefon ve muadili iletişim biçimlerinde bilgi teknolojileri aracılığında çözüm sağlamakta olan bulut santrali sistemi, kullanıcısına artan verim ve düşük maliyet olarak geri dönmekte. Büyük küçük tüm boyuttaki işletmeler için olumlu imaj desteği sağlayan bulut santral, 0 850 gibi özel telefon numarası avantajında değişken coğrafi telefon kodlarının da sunulabilmesidir.

Bulut santralli voip sistemleri kiralama ya da satın alma gibi iki farklı biçimde gerçekleşir. Bununla birlikte kolay ve masrafsız kurulumu sonrasında hemen kullanıma açılabilen bulut santral eşlinde çağrı merkezi uygulaması işletmeler için önemli oranda verimlilik yaratmakta. Aynı zamanda müşterilerin sürekli olarak kesintisiz ve etkim hizmet almalarını destekleyen bulut santral uygulaması işletmeler açısından önemli yarara sahip geliştirilebilir hizmet avantajı sunuyor.

Dâhili gelen ve giden telefon trafiğinin doğru ve verimli etkinlikte yönetilebilmesine imkân sağlayan bulut santral sistemi aracılığı ile farklı coğrafi alanlarda ve çok şubeli ya da bayi sistemi içinde çalışan işletmelerin diledikleri ya da ihtiyaçları doğrultusunda hat açabilme imkânı sağlamakta. Aynı zamanda bulut santral sistemi ile tüm çoklu telefon işlemlerinin tek çatıdan tek kanaldan kolayca yönetilip denetilmesi de gerçekleşebilmekte. Küçüklü büyüklü tüm boyutlardaki işletmeler için avantajlı fırsatlar sağlayan voip sistemi fırsatlarından yararlanmak ya da sahip olmak için bu alanda yetkin olan voip firma profesyonelleri ücretsiz bilgi ve destek sağlamakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir