Cep Telefonunu Sağlıklı Kullanın

İnsanların büyük bir kısmı için artık cep telefonları hiç olmadığı kadar büyük bir öneme sahip olmakta. Öyle ki en ufak işlerini bile bu cihazlar aracılığı ile yapıyor, günlük yaşamlarında en büyük yardımcıları cep telefonları oluyor. Ancak cep telefonlarını kullanmak beraberinde birçok farklı sorunu da getirebiliyor. Böylesi durumların önüne geçmek adına ise dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmakta.

telefon
telefon

Cep Telefonunun Hayatınızı Ele Geçirmesine İzin Vermeyin

Ne amaçla olursa olsun uzun süreler boyunca sabit bir pozisyonda durmak iskelet sistemine ciddi oranda zarar verecektir. Dolayısıyla cep telefonunu kullanırken 20 dakika kuralına dikkat etmek gerekmeli ve aynı duruş ile uzun süre kalmamalı.

Telefonu Şarjda İken Kullanmayın

İnsanların büyük bir kısmı her zaman cep telefonlarını kullanmaya devam ediyorlar. Ancak bataryanın bitmesinden sonra şarjdayken yapılacak olan kullanım sonrasında başta radyasyon olmak üzere birçok farklı sorun beraberinde gelecektir.

telefon kullanmak
telefon kullanmak

Uyumadan Önce Cep Telefonundan Uzaklaşın 

Cep telefonu bağımlılığı insanların büyük bir kısmının muzdarip olduğu konulardan bir tanesi. Öyle ki çok ufak yaşlardan itibaren insanların büyük bir kısmı günün çok büyük bir zamanını cep telefonları ile geçiriyor. Ancak uykudan yaklaşık olarak on dakika öncesinde cep telefonu ile işler bitirilmeli ve telefon yatağın yanı yerine komodin gibi uzak bir yere koyulmalıdır. Böylece vücut kendini uykuya çok daha kolay hazırlamış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir