Cildi Etkileyen Yaz Mevsimi

Havaların ısınması, aşırı sıcaklık ve güneş, aynı zamanda deniz veya havuz kullanımı gibi durumlar, kişilerin cildini de etkiler. Cildi etkileyen yaz mevsiminde, bakım ve temizliğe iki kat daha fazla özen gösterilmelidir.

cilt bakımı
cilt bakımı

Güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalan ciltte, kurumalar, çatlamalar veya lekeler görülebilir. Ayrıca sivilce problemlerinin de arttığı yaz mevsiminde bol tüketimi önerilir. Bunun yanında cildin düzenli olarak temizlenmesi ve nemlendirilmesi de oldukça önemlidir.

bakımlı cilt
bakımlı cilt

Yaz aylarında cilt problemlerinin en aza indirgenmesi veya yok edilmesi için bol su tüketimi şarttır. Ayrıca uzmanlar arıtılmış içme sularının, cilt ve vücut açısından en sağlıklı yol olduğunu bildirir.

Yıpranan Cilt İçin Öneriler

Özellikle tatile giden ve sürekli olarak güneşin altında duran kişilerde, cilt problemlerinin görülmesi artar. Güneşin zararlı ışınlarına ve deniz tuzuna maruz kalan cildin yıpranmasını önlemenin en temel yolu bol su içmektir.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt sağlığı bakımından su tüketimi oldukça önemlidir. Yüksek sıcaklıklardan dolayı sürekli olarak su kaybeden ve bu nedenle çeşitli sağlık sorunlarına maruz kalan vücut, su tüketme alışkanlığı olan kişilerde çok daha az görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir