Cildi Yenileyen Bitkisel Yağlar

Cilt zamanla elastikiyetini kaybeder. Cildinizi gergin tutmak için bitkisel yağların mucizevi etkilerinden faydalanabilirsiniz. Cildin dokusuna canlılık verdiği gibi cildinizin daha genç görünümüne de katkı sağlar. Düzenli olarak kullanabileceğiniz bitkisel yağları cildinizde yirmi dakika bekletmeniz yeterlidir.

Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

 

Cildi Besleyen Vitamin Yağları

Gül yağı; cildi gerginleştirir ve cildin daha gergin olmasını sağlar. Açık yaralara, alerjik cilt sorunlarında kullanılır. Hücre yenileyen bir diğer yağ ise buğday yağıdır. Buğday yağı özellikle kırışık tedavisinde kullanılır. Cildin güzel görünmesini sağlayan portakal yağı ile cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Sivilceli bir cilt yapınız varsa limon yağı kullanmanız önerilir.

Makyaj cildin nefes almasını engellediği için makyajınızı kayısı yağı ile temizleyebilirsiniz. Kayısı yağı cilde canlılık verdiği gibi akne oluşumunu da yok eder. Nemlendirici etkiye sahip olduğu için yaşlanma karşıtı olarak kullanılır. Hassas ciltler ise düzenli olarak papatya yağını kullanmalı. Ciltte renk bozukluğunuz varsa havuç yağı size çözüm getirir.

cilde iyi gelen bitkisel yağlar
cilde iyi gelen bitkisel yağlar

Selülit tedavisinde jojoba yağı kullanılır. Masaj yaparak cildinize yedirmelisiniz. Cildin her zaman nemli kalmasını sağlayan yasemin yağını ise geceleri kullanmalısınız. Yağları sade kullanacağınız gibi maskelerin içine de katabilirsiniz. Kuru ciltler özellikle bal, kaymak ve kayısı yağı karıştırılan maskeyi cildinde 20 dakika bekletmelidirler. Yağlı cilt tipiniz varsa maske içine portakal yağı ya da limon yağını bir çay kaşığı olarak ilave etmelisiniz. Haftada bir uyguladığınız maskelerin içine yağları katarak cilt dokunuzu daha gergin hale getirmeniz mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir