Cilt Kırışıklıklarını Önlemenin Yolları

Yaşam boyu cildimiz birçok şeye maruz kalır. Bunların başında da kozmetik ürünler gelir. Gün boyu yüzde kalan ve cildin nefes almasını engelleyen bu ürünler, erken yaşta yaşlılık belirtileri olan kırışıklıklarla karşılaşılmasına neden olur. Cildi bir kadının en önemli güzellik kaynağıyken, elbette kırışıklıkları önlemek adına bir takım çabalara girişilir. Bunun ilk yolu, anti-aging etkisi gösteren doğan maskelerdir.

kırışıklık
kırışıklık

 

Cildinizin yapısına ve ihtiyacına uygun doğal maskeleri uygulamak, bununla birlikte düzenli şekilde egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek cilt güzelliğini olumlu etkiler. Özellikle alkol ve sigara kullanan kişilerde kırışıklıkların daha erken yaşlarda oluşmaya başladığı gözlemleniyorken, sadece sağlığınız için değil, güzelliğiniz için de ne yediğinize dikkat etmeniz gerekir.

Cildi Genç ve Canlı Gösteren Besinler

Cilt sağlığını olumlu etkileyen ve kırışık oluşumunu erteleyen en önemli faktör elbette sudur. Günde en az 2 litre su tüketerek cildinizin susuz kalmasını, dolayısıyla da kırışmasını önleyebilirsiniz. Üstelik bu metabolizmanız için de faydalıdır. pH değeri yüksek su tükettiğinizde cildinizdeki değişimi kısa sürede fark edebilirsiniz.

kırışıklık giderme
kırışıklık giderme

 

Cildi besleyen besinlerin başında havuç gelir. İçeriğinde yer alan ‘retinol’ antioksidan etkisi gösterir ve cildi gençleştirir. Ayrıca içeriğindeki A vitamini de cilt yapısı için olumlu etkiler sunmaktadır. Süt ve kepekli tahıllar, domates, balık, ceviz, portakal ve tüm yeşil yapraklı sebzeler cilt sağlığı için tüketilmelidir. Ne yediğinize dikkat ederek cildinizin her daim güzel ve genç kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir