Cilt Lekelerini Yok Eden Patates ve Limon Suyu

Cilt lekelerini pahalı kozmetik ürünleri yerine evinizde bulunan doğal malzemelerle geçirebilirsiniz. Limon suyunun en büyük özelliği cilt beyazlatmasıdır. Yaptığınız maskelerin içine 1 çay kaşığı limon suyu katabilirsiniz. Cilt lekelerini gideren diğer etken madde ise patates suyudur.

patates suyu
patates suyu

Patates Suyu ve Limon Suyu ile Cilt Lekelerine Son

1 adet patatesi yıkayın ve kabuk kısmını fazla derin soymadan kesin. Mutfak robotu içine patatesi ve yarım su bardağı nar tanelerini ekleyip suyunu çıkarın. Homojen sıvı elde ettikten sonra içine yarım limon suyu sıkın. Karışımı buzluk poşeti içine koyun. Dondurucuda dondurduktan sonra sabah ve akşam yüzünüze buz küplerini sürün.

Patates katı meyve sıkacağında sıkın. İçine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin. Üzerine yarım limon suyu sıkın ve iyice karıştırın. Hazırladığınız homojen karışımı buz kalıbına dökün. Buz küplerini temizlenen cildinize sabah ve akşam uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde iki dakika kadar ovmanız yeterli. Düzenli olarak yaptığınız zaman üçüncü günün sonunda cildinizde belirgin değişimler olduğunu göreceksiniz.

limon maskesi
limon maskesi

1 adet patatesi haşlayın ve içine yarım limon suyu sıkın. Buz küpleri gezdirdiğiniz cildinizin üzerine haşlanmış patatesli limon suyunu sürün. Yarım saat bekledikten sonra maskeyi çıkarın. Hazırladığınız maskeyi haftada iki kere yapabilirsiniz. Cildinizi beyazlatacağı gibi lekelerin kaybolmasını da sağlayacaksınız. Patates içeren maskeler ayrıcı cilt kırışıklıklarını da yok eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir