Çocuklara Özel Dekorasyon Modelleri

Çocukların odaları için tasalanan farklı mobilya modelleri dikkat çeken özel tasarımlara sahiptir. Küçük odalara özel olarak hazırlanan ranza tarzı mobilyalarda kimi zamana üstte yatan olup alt kısım ders çalışma masası ve saklama alanlarına sahip olurken kimi zaman ise üst alanı oyun kısmı olarak da değerlendirilebiliyor. Çocuklarınızın da beğenisine hitap edecek olan mobilya seçimlerine yer verirken genel olarak kullanıma da önem vermeniz önerilir. Bunun yanı sıra oda içinde mobilyaların yerleşimi sonrasında kalacak olan oyun alanı da son derece önemlidir. Gelişim çağında olan çocuklarınız oda da rahat hareket ederken arkadaşları ile de zaman geçirmek isteyecektir. Bu sebep ile seçimlerinizde odanın ebatlarına göre tercihinizi gerçekleştirmeniz tavsiye edilir.

çocuk odası dekorasyonu

Karakter Çocuk Odası Tasarımları

Günümüzde çocuk odası modellerinde en sık rastlanan çizgi film karakterleri ile hazırlanan uygulamalardır. Çocuklarında oldukça beğeni ile takip ettikleri bu tasarım modelleri içinden seçim yaparken elbette onların beğendikleri karakterlere yer vermeye özen göstermeniz gerekir.

Seçimlerinizi yaparken ise mobilyaların ebatlarını dikkatlice seçerek buna göre karar vermeniz önerilir. Oda takımlarında yatak, çalışma masası ve dolap alımı mecburi olurken kitaplık elzem olmayabiliyor. Bunun yerine çalışma masasını kitaplıklı da satın alabilirsiniz. Eğer dar bir alana sahip ise ranza tipine sahip olan tasarım uygulamaları arasından tercihinizi yaparak daha kullanışlı bir tercihe yer açabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir