Daktilo Severlere Güzel Bir Haber

Bilgisayarın hayatımıza girmesiyle birlikte birçok yenilikle buluştuk. Bu yenilikler, zahmetlerin birçoğunu ortadan kaldırdı. Hayatımız bir şekilde daha kolay bir yola girdi. Meselelerin çözümü için daha aktif bir durum oluştu. İnternet ile birlikte alışkanlıklarımız değişti, ezberlerimiz bozuldu. Bu noktada yenilikler, hayatımızı kolaylaştırdı.

Peki, bunca yenilikten önce bizler nasıl yapıyorduk işlerimizi? Zorlanıyorduk belki ancak yapabiliyorduk, zahmetli oluyordu belki ancak buna katlanabiliyorduk. Teknoloji sanıyorum bizlerde biraz esnekliğe neden oldu. Şimdi yazılarımızı çok kısa bir süre içerisinde yazabiliyoruz. Eski yıllarda klavye yoktu, onun yerine daktilo vardı hayatımızda. Daktilo ile yazılar yazılır ve yazıların yazımı uzun süreler alırdı.

 

daktilo
daktilo

Klavye Görünümlü Daktilo Tasarımları

O günlere özlem duyanlara müjdeli bir haber verelim. O günleri özlemle ananlar, bu haber karşısında eminim ki mutlu olacaklardır. Klavye üreticileri, yeni dönemde ürettikleri klavyelerin bazılarını, daktilo tarzında ürettiler. Yassı tuşlama yerine, daha uzun tuşlar, bir derece de olsa bizlere eski günleri hatırlattı.

ipad daktilo
ipad daktilo

 

Normal klavye formatında düzenlense de, işlev olarak klavye mantığı ile çalışsa da, daktilo tarzını da yansıtması, özellikle daktiloya özlem duyan kesim için mutlulukla karşılanacaktır. Teknolojinin aslında en önemli nimetlerinden biri de bu, her talebe, her isteğe cevap vermesi, herkesi bir şekilde mutlu edebilmesi, sanıyorum ki bu özelliği teknolojiyi olmazsa olmazlarımız arasına soktu. Onunla yaşamak, bu yüzden bizleri mutlu ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir