Dekorasyon İçin Kendin Yap Önerileri

Bir evi dekore etmek ne kadar pahalı bir iş gibi görünse de aslında evdeki atık malzemelerle de yapılabilecek oldukça yaratıcı ürünler var. Tek gereken ise biraz yaratıcılık ve maliyeti çok düşük olan malzemeleri temin etmek. İşte birkaç basit dekorasyonda kendin yap örnekleri:

Konserveler, çok önemsiz gibi göründüğü için işleri bitince çöpe gitseler de aslında ev dekorasyonu için çok yaratıcı ürünlerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Malzemeler:

İstediğiniz kadar konserve kutusu

Tealight mum

Ahşap kıyafet askısı

İstediğiniz desende arkası yapışkanlı kaplama kağıdı

1 adet çivi ve 1 adet çekiç

Makas ve yapıştırıcı

Kalın ip

Konservelerin etrafına kaplama kâğıdını yapıştırdıktan sonra, tonbalığı kutusunun altına ve üst kısmına çivi ve çekiç yardımıyla bir delik açın. Daha sonra mumluğu asmak için ipi iki delikten de geçirip, birbirine bağlayın. Daha sonra ipleri ahşap askıya bağlayın. Artık tek yapmanız gereken dekoratif mumluğunuzu duvara asmak ve para ödemeden, evinizi güzelleştirmenin keyfini yaşamak.

ev dekorasyon modelleri
ev dekorasyon modelleri

Ağaç Dallarından Dekoratif Ev Süsü

Eğer evde canlı çiçek bakamayacağınızı düşünüyorsanız, evinizin güzel bir köşesinde cam saksının içine çiçek yerine rengârenk ağaç dalları koyup,  evinizde farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler ise, toplayacağınız ince ağaç dalları ve renkli renkli yağlı, akrilik ya da sulu boyalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir