Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Dekorasyon denilince birçok insanın aklına şık, gösterişli ve ferah mekânlar gelir. İster ev ister iş yeri olsun dekorasyon eğer doğru dokunuşlarla hayata geçirilmezse karmakarışık bir alan yaratmış olursunuz. Doğru dokunuş için de önce ne istediğinizi bilmelisiniz. Kararsızlıklar içerisindeyseniz, her şeyden biraz olsun mantığıyla hareket ederek asla bir yere varamazsınız.

dekorasyon önerileri
dekorasyon önerileri

Ayna ve Açık Renk Duvarlar Mekâna Ferahlık Kazandırır

Dekorasyonun püf noktaları nedir diye soracak olursanız, aslında hangi mekânı nasıl dekore etmek istediğinize göre değişir. Eğer küçük bir alan ise, önceliğiniz oranın daha ferah görünmesini sağlamak olmalıdır. Mesela bir mekân ne kadar aydınlık olursa o kadar büyük görünür. Siz de güneş ışığının yanı sıra aydınlığı devam ettirmek isterseniz işe duvarlarınızı açık renge boyayarak başlamalısınız.

salon dekorasyon modelleri
salon dekorasyon modelleri

Ardından zevkinize göre duvara ya da tavana bir ayna yerleştirebilir böylece mekâna derinlik kazandırabilirsiniz. Bu tür dokunuşlar görsel zenginliği taçlandıran ayrıntılardır ve her daim göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bu sayede arzu ettiğiniz sonucu kolayca elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir