Dişler Doğal Yoldan Nasıl Beyazlar?

Bembeyaz dişlere herkes sahip olmak ister. Dişleri beyazlatan doğal formül sayesinde gülüşünüz harika olacak. Dişleri beyazlatmak için oksijenli su ve karbonat ikilisinden yararlanabilirsiniz.

Oksijen ve karbonatı bir kaba koyun, macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Diş fırçanıza az miktar alıp, dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı 5 gün kullanabilirsiniz. Aşındırıcı madde olduğu için dişlerde dikkatli kullanılmalı.

parlak dişler
parlak dişler

Elma Sirkesiyle Dişleri Beyazlatın

Elma sirkesini su ile karıştırın. Gargara yapar gibi düzenli kullanın. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürebilirsiniz.

Diş minesi muz kabuğu içerisinde bulunan vitaminleri emer ve sağlıklı bir etki gösterir.Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla her gün düzenli ovabilirsiniz. 

Çilek, doğal beyazlatıcı. 2 çileği ezerek içerisine karbonat karıştırın. Her gün kullanıma uygun değildir.

doğal diş beyazlatma
doğal diş beyazlatma

Kahve, sigara lekelerini temizler.Karbonat içerisine bir miktar tuz ilave edin. Az zeytinyağ ve ezilmiş adaçayı ekleyin.

Dişlerinizi haftada bir bu karışımla fırçalarsanız, dişleriniz bembeyaz olur.Diş beyazlatma ürünlerini devamlı kullanılması önerilmez. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyin. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir