Dişlerdeki Sarı Lekelere Elveda Deyin

Günlük hayatta sık tüketilen kahve, sigara ve çay, zamanla dişlerde sarı lekelerin oluşmasına neden olur. Tabi ki bu lekeler, çok şık görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamaz, ilerleyen süreçlerde, kişinin psikolojik olarak rahatsızlıklar yaşamasına kadar giden bir sürecin başlamasına neden olur.  Bu sürecin sona ermesi için, ciddi çalışmalar başladı ve bu çalışmalar, ilk sonuçlarını verdi.

Dişlerde Tartar
Dişlerde Tartar

Çözüm Yolları

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, sonuçlar müspet yönde ilerliyor. Bu demektir ki, yavaş yavaş sarı lekelerinizle vedalaşın. Bir daha onları görmeyeceksiniz, onlarda sizleri bir daha rahatsız etmeyecek. Bu noktada yapılan birçok çalışma vardır, ben sizlere biraz bahsetmek istiyorum. Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan çalışmalar ile dişlere sürülen beyazlatıcı jel, olumlu sonuçlar vermiş ve sarı lekelerin ortadan kaybolmasına neden olmuştur.

Diş Lekesi
Diş Lekesi

İkinci bir çalışma ise, hekimler tarafından ağzın yapısına uygun hazırlanmış kalıplardır. Bu kalıplar dişlere takılarak, sarı lekelerin bertaraf olması amaçlanır. Bu yöntemle de başarı sağlanmış ve geniş kitleler bu yöntemden istifade etmişlerdir. Daha beyaz gülümsemeler için, dişlerinize özen gösterin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir