Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün mü?

Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan yemek yeme bozukluğu sebebi ile alınan kilo problemleri sebebi ile birçok diyet programı piyasaya çıktı. Kimi diyet programları kısa sürede istenen kilonun verilmesinin sağlarken bu kısa dönem de geri dönüşü olmayan hastalıklarında yaşanmasına sebep oluyor. Diyet programı yapmadan önce hayatınızda bazı ufak değişiklikler yaparak kilo verebilirsiniz.

diyet
diyet

Yapılabilecek Değişiklikler

Yemek tabakları geçmişte daha küçük ebatlardaydı. Fakat günümüzde oldukça geniş olan bu tabaklar yerine küçük ebatlı tabak kullanımına geçebilirsiniz. Böylece daha az yemek yiyerek bir tabak yedim hissini yaşarsınız.

Alkol, meyve suyu, gazlı içecekler, dondurma ve çikolata gibi günlük hayatta tükettiğiniz bazı içecek ve yiyecekleri artık büyük bardak yerine daha küçük bardaklarda tüketin. Çikolata ve dondurma tüketiminde ise en ufak olan boylarını tüketebilirsiniz.

diyet önerileri
diyet önerileri

Bunun yanı sıra ekmek, makarna, pilav ve hamur işi yiyeceklerini tüketirken de gene az tüketim yaparak tamamen listenizden çıkarmayarak da kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Her gün yirmi dakika yürüyün ya da yarım saat ev işi yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir