Diyette Su İçmek İşe Yarar mı?

Neden kilo alırız? Sağlıksız ve yağa dönüşebilecek yiyecekleri fazla tüketmemizin sonucunda metabolizmamız bu düzene alışır ve az enerji harcamamaya başlar. Bunun sonucunda da yavaş metabolizma demek yağ yakımının minimum seviyeye inmesi ve ardından fazla kilo alımı demektir. Peki, kilo vermek için ne yaparız? Elbette yapılacak birçok şey vardır ancak hepsinin amacı metabolizmayı hızlandırmaktır, öyle değil mi?

Diyette Su İçmek İşe Yarar mı
Diyette Su İçmek İşe Yarar mı

Bol Su İçin Kilolar Gitsin

Diyette Su İçmek
Diyette Su İçmek

Fazla kilolarınızdan şikâyet edip bir beslenme uzmanına gittiğinizde size bir beslenme programı vermenin yanı sıra bir de bol su içmenizi tembihleyecektir. Neden mi? Çünkü bol su içmek demek, ödem atmak ve hızlı çalışan bir metabolizma demektir. Bu da yakın zamanda kilo vermeye başlayacağınız anlamına gelir.

Vücudumuzun ¾’ünün su olduğunu düşündüğümüzde bu hiç de mantıksız gelmiyor. Üstelik su sadece kilo verme sürecinde değil, her zaman bolca tüketilmelidir. Zira bol su demek, parlak bir cilt, sağlık saçlar, pembe yanaklar demektir. Yani nereden bakarsanız bakın su sağlıktır, su hayattır. Zaten vücudunuza yaptığı iyilikleri gördüğünüzde bunu daha net anlayacaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir