Doğal Görünümlü Makyaj

 

Farklı tekniklerin, ürünlerin ve yöntemlerin kullanıldığı çeşitli makyajlar bayanların güzelliğine güzellik katıyor. Bazı günlerde aşırı tonların kullanıldığı makyajlardan çok doğal görünümlü makyaj tarzı tercih ediliyor. Doğal görünümlü makyaj hiç makyaj yapmamak anlamına gelmiyor. Dikkat çekmeyen bir dozda ve naturel bir görünümde olan bir makyaj tarzıdır. Bu sayede aşırı olmayan ve doğal bir gözellik elde ediliyor.

doğal göz makyajı
doğal göz makyajı

Doğal Görünümlü Makyaj İçin Bazı Tüyolar

Doğal görünümlü makyaj tarzı için çok fazla ürün ve malzeme gerekmiyor. Örneğin çeşitli makyaj fırçaları yerine az nemlendirilmiş bir makyaj süngeri kullanılabiliyor. Hafif nemlendirilmiş makyaj süngeri ile fondöten, BB krem ve gözaltı kapatıcı yüz dokusuna daha iyi bir şekilde işlenebiliyor.

makyaj yapımı
makyaj yapımı

Doğal görünen bir makyajda aletler ve teknikler kadar seçilen ürünler de çok önemli rol oynuyor. Kuru ve katı  ürünlerin yerine sıvı ya da krem ürünler tercih edilmelidir. Örneğin pudra yapısında olan ürünler doğal görünümlü makyaj için uygun olmayıp, yüzdeki çizgilerin arasına yerleşerek gereğinden fazla bir matlık oluşturabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir