Doğal Güzellik Sırları Nelerdir?

Piyasada cildi güzelleştirdiğini vaat eden birçok kimyasal içerikli kozmetik ürünler bulunmaktadır. Kimi insanlar kimyasal kozmetik ürünleri tercih ederken kimisi bu tür ürünlere karşı davranış sergileyerek doğal güzellik bakımları uygulamaktadır.

Güzellik Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Özellikle mutfağımızda yer alan meyve ve sebzelerle birçok güzellik maskesi yapılabilmektedir. Piyasada bulunan tüm kimyasal içerikli kozmetiklerden uzak duruyorsanız eğer tüm bu doğal yollarla güzellik bakımını yapabilir ve doğal güzellik sırları ile göz kamaştırabilirsiniz.

  • Bu meyvelerden bir tanesi çilektir. Çilek cilt açısından büyük yarar sağlayan bir meyvedir. Yüksek C vitamini içeriğiyle cilde parlaklık vermektedir. Çilek dişler içinde beyazlatıcı bir özelliğe sahiptir.
  • Avokado ise içerdiği A vitamini ile cilde parlaklık vererek içerdiği yağ ile cildin nemlenmesini sağlar. Avokado ile yapılan maskeler saça da uygulanabilmektedir.
  • Salatalık maskesini bilmeyen ve duymayan yoktur. Salatalığın cilt üzerinde büyük faydaları vardır. Yüze konan salatalıklar aracılığıyla cilt dilendirilir. Salatalık içerdiği vitaminler ile özellikle gözaltları koyu olan kişiler için son derece faydalı olmaktadır. Hücre gelişimini de destekleyen salatalık cildin tamiri konusunda etkilidir.
  • Meyvelerden muz yine saç ve vücut için son derece faydalıdır. Antioksidan içeriğiyle saça olumlu etki yapar.
  • Papaya meyvesi hem E hem de C vitamini içerir ve özellikle yağlı ciltler için özellikle çok olumlu etki göstermektedir.
  • Hindistan cevizi adeta cilt için var olan bir meyve niteliği taşır. Cildin her bölgesi için olumlu etkiler yapan Hindistan cevizi nemlendirici etkisiyle vücuda pozitif etki yapar. Hindistan cevizi yağı saçlı deriye uygulandığında saçların kalitesini artırarak, saçları gürleştirmektedir. Özellikle saç derisinde egzama ve kepek gibi cilt problemleri olan kişiler Hindistan cevizi yağını mutlaka kullanmalıdır.
  • Son meyvemiz ise elmalıdır. Elma rahatlatıcı bir duş için büyük bir yardımcıdır. Stresten arındırarak cildi tazeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir