Doğal SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) denildiği zaman akla ilk gelen konu doğallıktır. SEO, doğal yollar ile arama motorlarında üst sıralara yükselemeyen sitelerin tamamen doğal yöntemler ile üst sıralara yerleşmesi için yapılan çalışmalar olduğu için doğal SEO tekniklerinin önemi fazlasıyla büyüktür.

Doğallığın yakalanabilmesi için arama motorlarında yer almak istediğiniz anahtar kelimeniz ile ilgili araştırma yapmalı ve güncel konulardan faydalanmalısınız.

doğal seo
doğal seo

Gereksiz şişirilmiş kodlar ile sitenizi yavaşlatmayın. WordPress kullanıcısıysanız eklentileriniz arasında kullanmadıklarınızı mutlaka silmeyi unutmayın. WP Super Cache gibi site hızı arttırmanızda yardımcı olabilecek eklentileri kullanın.

Backlink Alırken Dikkatli Olun

Sitenin içerikleri kadar tasarımına da özen gösterin. Yalnızca SEO odaklı olması açısından metin tabanlı yaratılmış bir site ziyaretçilerinizin gözünde doğal bir görünüm yaratmayacaktır. Bu durum ise arama motoru robotlarının da sitenize önem vermemesi anlamına gelecektir.

seo
seo

Backlink çalışmaları yapmayı düşünüyorsanız her zaman sitenizin içerikleri ile alakalı olan kaliteli sitelerden Backlink çalışmaları yapmaya özen gösterin. Link alabilmiş olmak için bu tür çalışmalar yaparsanız arama motorlarının size olumsuz bakmasına yol açarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir