Düzleştirici Alırken ve Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

Kuaför salonuna gittiğinizde, aklınızda ya da hayalinizde olan, fotoğraflarda gördüğünüz ve fakat kuaförünüzün bir türlü tutturamadığı düzleştirme işini artık kendiniz yapmaya karar verdiyseniz, sizi bu dertten kurtaran düzleştiriciler vardır. Siz de minnettarlık içerisinde duygu yüklü olacağınız düzleştiricilerinizle beraber harika saç modellerinizi kendi başınıza çıkartabilirsiniz.

düzleştirici
düzleştirici

Düzleştiricinin çeşitleri vardır. Çok kısa saçlara özel ya da kısa saçlara göre farklı bir düzleştirici, orta sıklıkta ve uzun saçlara özel farklı bir düzleştirici, uzun ve sık kıvırcık saçlar için yine bambaşka bir düzleştirici kullanılır… İşte tüm tüyolar ve zaman kazanma formülleri…

Düzleştiricinizin Kaliteli Olması Şart!

Doğru ve kaliteli bir marka aracılığıyla ilk düzleştiricini almalısın. Ve kullanacağın ürün hiçbir şekilde seni yarı yolda bırakmayacak bir güce sahip olmalıdır, bu noktaya dikkat etmelisin. Saçınız ne kadar sık ya da ne kadar yapı bakımından farklı ise, buna göre doğru ebatları seçerekten düzleştirici almaya çalışmanız da fayda vardır.

düzleştirici seçimi
düzleştirici seçimi

Düzleştirici de Çeşitler de Önemlidir…

Eğer bir düzleştirici almaya karar verdiysen; seramik, titanyum ya da turmalin çeşitlerinden birini alman gerektiğini unutmamalısın. Isının eşit ölçüde yayılmasını sağlayan seramik, saçın yanmasını önler. Fakat kırılma ihtimali yüksektir.

Titanyum tabla düzleştirici de ise, en hızlı ısınma özelliğini göreceksiniz. Seramiğe göre ısı transferi daha hızlı olup aynı zamanda saça hasarı da azdır. Fakat burada uzun süreli saça tutulmaması önemsenmelidir.

düzleştiriciler
düzleştiriciler

Alanında bir numara olan ise, turmalindir. Bir minerali sıkıştırarak düzleştirici tabla olmasını sağlayan firmalar, saçı düzleştirmenin yanı sıra parlaklık da vererek etki eder. Diğer düzleştiricilere göre bakıldığında saçlarda elektriklenme olmasını da engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir