Egzotik Dekorasyon Fikirleri

Egzotik dekorasyon türleri  dinamik yapısıyla doğadan ve duygulardan esinlenerek yapılır. Yaygın olarak kullanılan egzotik dekorasyon türleri özellikle kendini kullanılan renkler ile belli eder.

Egzotik Banyo Dekorasyonu
Egzotik Banyo Dekorasyonu

Mobilyadan aksesuara, duvar boyasından, ışıklandırmaya kadar her şey doğallık etkisi yaratacak ürünlerden seçilir. Renk paleti doğal ve pastel tonlardan oluşmaktadır. Mobilyalar olabildiğince ahşap, zen ambiansı yaratacak seçenekler olmalıdır.

Egzotik Dekorasyon ile Gelen Dinginlik

Egzotik dekorasyon fikirleri özgürlükçü fikirlerden yanadır. Oda takımı, aynı renk koltuklar ve yastıklar gibi sıkıcı ve boğucu ortamlar egzotik dekorasyona tamamen terstir. Ferahlık ve renk cümbüşü doğal ortamından gelmişcesine evlere yerleşir ve egzotik fikirler bu ışık altında olgunlaşır.

Egzotik Dış Mekan Dekorasyonu
Egzotik Dış Mekan Dekorasyonu

Tahta sedirler, rengarenk minderler, çeşitli fenerler ve mumlar egzotik ambiansı oluşturmada etkin rol oynarlar.Duvar renkleri olarak genellikle kırmızı ve kahverengi tercih edilse de odanın ışık alma durumuna göre değişkenlik gösterir.

Büyük salonlar için japon stili paravanlar ile ayrılmış bölümler ile de fark yaratarak farklı dinlenme ve keyfili vakit geçirme alanları oluşturabilirsiniz.Aksesuar olarak yine doğal ahşap minyatürlerden ve orta boy yapraklı bitkilerden de yararlanılabilir.

Egzotik Salon Dekorasyonu
Egzotik Salon Dekorasyonu

Göz yorucu ışıklandırmalar yerine çeşit çeşit fenerler ve mumluklar tercih edilmelidir. Tavan aydınlatması sık görülmese de eğer yapılması isteniyor ise yine bu ambiansı bozmayacak tasarımda ve aydınlatmada olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir