Ela Gözlüler için Makyaj Önerileri

Makyaj yapmak kadınlar için vazgeçilmez bir eylemdir. Her kadın kendini güzel hissetmeye karar verdiği anda makyaj yapmaya başlar. İlk başlarda makyaj yapmak zor ve zahmetli bir eylem olarak görülse de zamanla bu duruma alışılır ve kısa sürede pratik teknikler sayesinde mükemmel makyajlar yapılır. Peki, doğru makyaj yapmanın sırrı nedir?

göz makyajı
göz makyajı

Her bayan farklı bir ten rengine, yüz hatlarına ve göz rengine sahiptir. Bu farklılıklar çerçevesinde belirlenecek olan farklı kriterler sayesinde kendiniz için doğru olan makyajı bulabilirsiniz. Özellikle ela gözlü bayanların göz makyajı yaparken daha özenli davranmaları gerekir. Bunun nedeni ise elanın hem maviye hem de yeşile dönük olması seçilecek olan renklere sınırlandırma getirilmesini sebebiyet verir.

Ela Göz Makyajı

Ela gözlü bayanların en çok kullanmaları gereken renklerden biri de şüphesiz ki siyahtır. Siyah eyeliner ya da göz kalemi sayesinde gözler daha büyük ve güzel gösterilebilir.

ela göz makyajı
ela göz makyajı

Siyah far ile desteklenerek yapılacak olan gölge ile bakışlarınıza derin anlamlar yükleyebilirsiniz. Göz makyajınızı abarttığınız takdirde dudaklarınızı geri planda bırakmayı unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir