En Çok Kullanılan Antivirüs Programları

Teknolojinin gelişmesi gündelik hayatımızı her ne kadar kolay hale getirse de kötü niyetli kişilerin de amaçlarını gerçekleştirmelerine olanak sundu. Siber saldırıların önüne geçmek ve koruma sağlamak adına antivirüs programları da tavsiye edilen bir halde kendini gösteriyor. En çok kullanılan antivirüs programları hususunda da bu yönde bir tercihte bulunmak önemlidir. Çoğu zararlı etmenden koruyacak olan bu yazılımlar sayesinde güvenli bir internet kullanımı ortaya çıkıyor.

En Çok Kullanılan Antivirüs Programları

Antivirüs programları bilgisayarların olmazsa olmaz bir parçaları olmak durumundadır. Böylelikle de beklenen türde bir güvenli kullanım durumunu yaratma hususunda da devreye girmektedir. Her zaman bu yönde bir sonuç almak isteyenlere de gereken sonuçları sunabilecektir. Bu aşamada çok sayıda uygulamadan herhangi birini tercih etmek de mümkün olmaktadır.

Avira Antivirüs

Antivirüs uygulamaları içerisinde oldukça fazla dikkat çekenlerden bir tanesi olan Avira Antivirüs, sadece bilgisayar odaklı bir yazılım olarak kendini göstermemektedir. Bunun dışında macOS, Android ve iOS işletim sistemlerine dair güvenlik koşullarını da sağlayan bir yazılımdır.

Kaspersky Antivirüs

Yazılımıyla dikkat çekerek hem performans hem de hız bakımından işlevsel olan Kaspersky Antivirüs , oldukça popüler bir yerde de kendini gösteriyor. Ücretsiz destek vermesi de tercih edilme nedenleri arasında sayılıyor. Ev ve işyerlerinde yarattığı çözümlerle milyonlarca kişiye ulaşan bir halde de kendini gösteriyor.

Adaware Antivirüs

Bazı uygulamalar sadece reklam virüslerine odaklı olarak meydana getirilmiştir. Ancak sonraki güncellemeleriyle beraber istenilen koruma alanını ortaya çıkarmıştır. Adaware Antivirüs de düşük sistemli cihazlar için etkili bir programdır. Sadece kişisel bilgisayarlar için yerinde bir tercih olarak görülebilmektedir. Windows uyumlu olan bu antivirüs programı ücretsiz bir biçimde destek vermektedir.

Bitdefender

Ücretli bir antivirüs programı olan Bitdefender de fazlasıyla ilgi çekmektedir. Ancak ücretsiz desteği veren versiyonları da gereken şartları yaratabilecek türdedir. Bitdefender odaklı olarak standart kullanıcıların istedikleri özellikleri içeren yöndedir. Bilgisayarında tam koruma isteyenler için oldukça ideal bir program olarak ifade edilmektedir. Windows işletim sistemine odaklı olarak tamamen daha korunaklı bir alan yaratabilecek türdedir.

Immunet

Linux işletim sistemi odaklı bir antivirüs programı olan Immunet, ClamAv firması tarafından geliştirilmiştir. Yaygın olarak bilinmese de Windows işletim sistemine de uyumlu olan bir performans ortaya koymaktadır. Düşük sistem gereksinimleri sayesinde de ön planda sayılabilmektedir. Bu yönüyle de ücretsiz bir biçimde destek veren türde de bulunmaktadır.

AVG

Ücretli ve ücretsiz sürümleriyle dikkat çeken AVG, milyonlarca bilgisayar kullanıcısına da hitap etmektedir. Aynı zamanda da anlık olarak tehditleri belirtmesiyle de ön planda sayılabilmektedir. Antivirüs programlarının genelinin dışında sayılarak, işletim sistemini yormayan bir halde de kendini göstermektedir. Bu yönde de güvenlik gereğini tam da istenilen şartlar altında karşılamasıyla da öne çıkan türdedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir