En Doğal Sivilce Kurutma Yöntemleri

Cildinin kusursuzluğuna her zaman dikkat eden bayanlar için ciltlerinde ortaya çıkan sivilciler büyük bir sorun haline gelebiliyor. Aslında vücudun doğal tepkimeleri olan sivilceler, 30’lu yaşlara kadar uğraştırmaya devam edecek. Hemen hemen herkesin bildiği gibi sivilcilerin sıkılması son derece sakıncalı ve tehlikeli olduğundan, sivilcelere özel doğal uygulamalar ile müdahale etmeye özen gösterilmesi gerekiyor.

sivilce
sivilce

 Sivilce Nasıl Kurutulur?

Sivilce sıkıldığından iltihabın yayılmasına yol açılabilir ki bu durum daha fazla sivilce çıkmasına veya çıban oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden tamamen doğal uygulamaları temel alan sivilce kurutma müdahalelerinde bulunulması gerekiyor. Düzenli olarak yapılan cilt bakımlarında özellikle doğal yöntemlerin tercih edilmesi sivilce sorununa karşı oldukça yardımcı olur.

sivilce lekeleri
sivilce lekeleri

Günlük yaşantı içerisinde yapılan makyajların, gün sonunda temizlenmesinin ardından hafif alkol içeren tonik ile cildin silinmesi, sivilcilerin kurutulmasında önemli katkılar sağlar. Haftada bir kez olmak üzere banyo sonrasında bir pamuğu tuza batırarak, yüze dairesel hareketlerle peeling yapılması da sivilcelerin kurutulması ve sivilce oluşumunun önlenmesi açısından önemli bir etkide bulunur. Bu tip doğal uygulamalar ciltte sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olacağı gibi cildin sağlıklı ve temiz kalmasını da sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir