En Doğru Fondöten Uygulamaları

Fransızca ‘Fond de teint’ kelimesinin telaffuzundan Türkçe’ye kazandırılan fondöten, adından da anlaşılacağı üzere, cilde fon kazandırma anlamındadır. Fondöten, özellikle yüze uygulanır ve yüzde tek bir renk elde etmenin en kolay yoludur. Fondöten, uygulandığı ciltte tek renk sağlamanın yanı sıra, makyaj için kullanılacak diğer ürünler için de güzel bir zemin oluşturur. Fondöten, yüze uygulanacak nemlendirici ve kapatıcıdan sonra uygulanır. Fondötenden sonra da pudra ve diğer makyaj ürünleri kullanılır.

Fondöten tüm kadınların makyaj çantalarında mutlaka bulunan temel bir üründür. Makyaja başlamanın ilk adımı genellikle fondöten uygulaması ile atılır. Fondöten uygulamasının bir kaç tekniği bulunur. Her kadın kendisine en uygun tekniği zamanla keşfeder ve bir süre sonra en doğru fondöten uygulaması neredeyse gözü kapalı yapılır.

En Doğru Fondöten Uygulamaları
En Doğru Fondöten Uygulamaları

Mükemmel Makyajın İlk Adımı Fondöten

Mükemmel bir makyaj için önce mükemmel bir fondöten uygulaması yapmak gerekir. Tüm ciltler için değişiklik göstermek ile birlikte fondöten genel olarak fırça, sünger ve parmaklar kullanılarak cilde uygulanır. Kuru bir cilde sahipseniz önce mutlaka bir nemlendirici kullanıp, ardından fondöten sürülmelidir. En doğru fondöten uygulaması için fondöteni yüzünüzün orta bölümünden burnunuzun iki kenarından elmacık kemiklerinizin altından başlayarak yayın. Ürün seçiminde teniniz ile birebir örtüşen rengi bulmaya özen gösterin ve cildiniz ile uyumsuz bir fondöteni mecbur kalsanız da kullanmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir