Evde Pilatese Başlama Rehberiniz

Sizde fit bir vücut mu istiyorsunuz çok daha esnek bir vücut işte bunun için en iyi egzersiz yolu pilatesten geçer. Spor salonlarında çalışırken çok verim alamıyorsanız, sporunuzu evde yapmak istiyorsanız ve daha birden fazla nedeniniz var ise tercih etmeniz gereken pilates ortamı ev koşullarıdır. Bazı zamanlarda maddi koşullarda bu nedenlerden olabiliyor.

pilates
pilates

Neye nerden başlıyacağınızı hala bilmiyorsanız Nişantaşı Pilates olarak size bu yazıda biraz bilgi vereceğiz. İlk olarak spora başlamadan önce doktor kontrollerinizi mutlaka yapmalısınız. Pilates ile bütün kaslarınız çalışacak ve bütün vücudunuzu egzersizlerin içine gireceği için daha önceden geçirdiğiniz bir rahatsızlık var ise bunu mutlaka doktor ve pilates eğitmeniniz ile paylaşmalısınız. Yoksa daha sonrasında fazlaca şikâyetleriniz olabilir. Bu şekilde ölçülü olarak egzersiz yaparsanız. Kendinizi asla zorlamazsınız. Sağlığınızı bozmadan spor yapmalısınız. Çünkü sağlık her şeyden çok daha önemlidir.

evde pilates
evde pilates

Yeni başlayanların dikkat etmesi gereken diğer bir husus ise; pilatesin vazgeçilmezi nefes alışverişidir. Mutlaka karın içerde göğüsü şişirmeden burnunuzdan nefes almalısınız. Ağızınızdan güçlü şekilde verin. Pilates egzersizlerini uygular iken nefes alışverişinizi mutlaka düzenli ayarlamalısınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir