Evinizi Geniş Göstermenin Yolları

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de evler ‘kutu gibi’ küçücük de olabilir, ‘Saray gibi’ devasa boyutlarda da . Eviniz yeterli büyüklükte olsa bile bazı odalar küçük olabilir. Ya da insanlar odalarını olduğundan daha büyük göstermeyi isteyebilir. Özellikle küçük alanlar insanın psikolojisini dahi olumsuz yönde etkilemektedir.

Neden Daha Ferah Ve Büyük Oda

İnsanlar, evinin ya da odasının küçüklüğünü gizlemek, daha ferah bir görünüm elde etmek, küçük, tıkış tıkış, bastırılmış, koyu renklerle insanın içini boğan kasvetli odaların olumsuz psikolojik etkilerinden kurtulmak gibi nedenlerle daha geniş gösteren tasarımlar tercih ederler.

Geniş Odalar
Geniş Odalar

Daha Geniş Oda Tasarımları

Odanızın daha geniş gözükmesini istiyor, daha ferah, daha geniş bir alanda yaşamak istiyorsanız size bir kaç önerimiz var. Öncelikle koyu renkten uzak durun. Mobilya ve aksesuarların dışında duvar boyaları, zemin döşemelerinde açık renkleri tercih edin.

Ferah Odalar
Ferah Odalar

Evin bur duvarını ayna ile kaplayabilirsiniz. Ya da geniş aynalar kullanabilirsiniz. Hacimli mobilyalardan uzak durun. Uzun ayaklı mobilyalar tercih edin. Duvarları kullanın. Televizyonunuzu duvara monte edin. Duvara monte edilecek raflar kullanın. Böylece odada bulunması zorunlu bir dolaptan kurtulun. Perdelerinizi ağır kumaşlardan değil, mümkün olduğunca ince kumaşlardan seçin. Perde olarak, kat kat değil, sadece tül gibi tek bir ürün kullanın.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir