Evlilik Terapisi Nedir?

Günümüzde pek çok insan ilişki sürecinde, evlilik öncesinde, sonrasında evlilik terapisi görüyor. Bu psikolojik yardım özellikle son 5 yılda insanlar arasında yaygınlaştı. Evlenmek isteyen çiftler, evliliğinde bazı sorunlara çözüm getiremeyen eşler ve ilişkilerini evlilik ile devam ettirmek isteyip evliliğin getirdiği sorumlukları üstlenmekte zorluk yaşayacağını düşünen insanların psikolojik olarak yardım aldıkları önemli konum elde etti bu kurum.

evlilik terapisi
evlilik terapisi

Eskiden aile büyüklerinin çözdüğü sorunları artık evlilik terapistleri çözüyor. Ülkemizde sadece evliliğinde sorun yaşayan insanların yardım için gittiği evlilik terapisini Avrupalı çiftler ilişkilerini sağlıklı bir şekilde devam ettirmek maksatlı haftada 1 kez düzenli olarak alıyor.

Hangi noktada evlilik terapistinden yardım almak gerekir?

Hiçbir çift mükemmel değildir. Çiftler evlilikleri süresince bazı sorunlar ya da anlaşmazlıklar yaşayabilirler. Bazen çözemedikleri sorunları çözebilmek için mutlaka bu alanda uzman bir danışmandan yardım alabilirsiniz.

Sorunlu evliklerde, zorlu süreçlerde eşinizle sık sık tartışıyor olabilirsiniz. Karşılıklı anlaşamadığınız durumlarda mutlaka bir uzmandan yardım alın. Aldığınız  bu yardım sayesinde daha sağlıklı ve daha mutlu bir evlilik sürdürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir