Facebook’ta Geçici Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıyorsanız profil fotoğrafları için yeni gelen özellik olan geçici profil resmi ekleme özelliğini duymuş olmalısınız. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan “Geçici profil resmi özelliği” sayesinde profil fotoğrafınız kısa bir süre boyunca profilinizde kaldıktan sonra eski profil fotoğrafınız geri gelebilmektedir.

facebook
facebook

Bu özellikten yararlanabilmek istiyorsanız “Profil resmini güncelle” butonuna tıkladıktan sonra geçici süre ile profilinizde kalmasını istediğiniz bir fotoğrafı yüklemeye başlayabilirsiniz. Seçim ekranından sonra pencerenin sol alt kısmında çıkacak olan “Geçici yap” özelliğini seçerek buradan 1 saat ve 1 hafta gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Profil Fotoğraflarınıza Efekt Ekleyebilirsiniz

Profil fotoğrafınızın üzerinde ufak tefek değişiklikler yapabilmek ve bu fotoğrafın geçici süre ile profilinizde kalmasını istiyorsanız “Genel” adı verilen özelliğe tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Profil fotoğrafınıza önünüze gelen menüden seçeceğiniz efektleri ekleyebilirsiniz.

facebookta profil fotgrafı
facebookta profil fotgrafı

Geçici özelliğe sahip profil fotoğraflarınızı düzenleyebilmek için fotoğraflarınızı geçici yaptığınız ayarların hemen altında yer alan butonu kullanabilirsiniz. Profil fotoğraflarınızı bu şekilde değiştirdikten sonra tekrar herhangi bir işlem yapmadan eski fotoğrafınızın otomatik olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir