Genital Estetik Ameliyatları Neden Yaptırılır?

Genital estetik, vajinanın yapısını güçlendiren, sıkılaştıran ve estetiğini arttırabilen cerrahi prosedürlerden oluşan bir şemsiyedir, ancak bu ameliyatlar, estetik kaygılar ya da yalnızca özgüveni artırmak için değil, bazen tıbbi nedenlerden ötürü gereklidir.

genital bölge
genital bölge

Genital Cerrahide 7 Tıbbi Neden

Menstrüasyon ağrıları, cinsel ilişki sırasında ağrı, egzersiz sırasında rahatsızlık, utanç verici sesler ve hatta idrar yetmezliği gibi sorunlarınız olabilir.  Aşağıdaki koşullardan herhangi birine sahipseniz, doktorunuz belirli genital bölge vajinal estetik prosedürlerini önerebilir.

 1. Vajinal Fazlalıklar: Labiaplasty, Labia minora (iç dudaklar), labia majora (dış dudaklar) cerrahi uygulamalarını içerir. Labia minora estetiği, en sık uygulanan vajinal estetik prosedürüdür. Genellikle iç dudakların boyutunu azaltmak ve dudakların asimetrinin düzeltilmesi için kullanılır.
 2. Zayıf Vajinal Kaslar: Doğumdan veya menopozdan sonra, vajina genişlerken vajinal kaslar, ameliyatın bir seçenek olabileceği bir noktaya kadar zayıflayabilir.
 3. Mesane Sarkması (Aka Sistosel): Vajinal kaslar zayıfladığında, mesane vajina içine batar, genital operasyon gereklidir.

  genital estetik
  genital estetik
 4. Makat Sarkması (Rektal prolapsus): Zayıflamış pelvik kaslar rektumun kaymasına neden olabilir. Vaginoplasti yoluyla vajinal kasları yeniden güçlendirerek rektum itilebilir ve tekrar yerine oturtulabilir.
 5. İdrar Kaçırma (Üriner inkontinans): Pelvik taban doğum, yaşlılık veya menopoz nedeniyle zayıflarsa, özellikle de egzersiz yaparken, öksürürken veya hapşırırken mesane kontrolünün kaybedilmesi mümkündür.
 6. Doğum vajina yırtılmaları (perineal yırtık): Doğumdan sonra, vajina dokularını veya hatta anal kasları parçalayabilecek kadar çeşitli derecelerde perine yırtıkları meydana gelebilir.
 7. Cinsel tatminsizlik: Cinsel tatminsizliğin vajinal yapıdan kaynaklanan nedenleri olabilir. Genital ameliyatlar, vajinal duvarları tekrar güçlendirip sıkılaştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir