Gerçek Anlamda İlk Güvenilir Kablosuz Oyun Faresi Razer Lancehead

Profesyonel e-Spor sporcularının (oyun müptelalarının) hepsinin ortak bir noktası var. Oyun turnuvaları sırasında kablolu fareler kullanıyor. Kablosuz farelerin performansı yıllar geçtikçe artmış olsa da, temkinli oyuncular kablolu farelerle müdahalelerde ısrarlıdır. Çünkü kablolu bir fare ile pil ömrü veya bağlantı sorunları hakkında endişelenmeniz gerekmez, ancak Razer, yeni Lancehead adlı mouse modeli ile bu düşünce şeklini değiştirmek istiyor.

Kablosuz Mouse
Kablosuz Mouse

Lancehead, Razer Kablosuz Mouse İddialı!

Lancehead, Razer markasının yeni amiral gemisi kablosuz bir mouse ve şık bir görünüme sahip. 16.000 DPI optik algılayıcı, saniyede 210″ gibi özellikler sunan model, 50 Gs hızlanma ve 24 saat pil ömrü vaat ediyor. Bununla birlikte, Razer, oyunculara kablosuz farelerinin her hareketini sürdürebileceğini ikna etmek için bir kâğıt üzerindeki çizgi özelliklerinden daha fazlasını gerektirdiğini biliyor.

Sürekli bir veri bağlantısını sağlamak için, Razer, 2.4GHz bandındaki frekanslar arasında Lancehead’in “Uyumlu Frekans Teknolojisi (AFT)” dediği şeyi kullandığınızda sıkı bir şekilde çalışıyor. Ancak, ideal bir ortamda, oyunda başka kablosuz cihaz bulunmamalı, mouse 2.4GHz bandındaki tek şey olmalıdır. Frekans sıçraması 2.4GHz bandında bir cihazın frekansını her değiştirdiğinde zaman alıyor, bu da farenin performansını düşürüyor.

Lancehead
Lancehead

Veri iletim hızında gecikme olmadığı sürece Lancehead sınıfın en iyisi gibi görünüyor. Kablosuz çevre biriminin kendisi, kablolu fareler kadar hızlı bir şekilde 1.000 Hz’lik bir sürat oranı sunuyor. Her tür kablosuz ürünle, pil ömrü ve bir cihazı şarj etmeyi düşünmek daima bir endişe kaynağıdır, ancak Razer, Lancehead paketine dâhil edilen USB kablosu, fare ile bağlandığında pil sorununuz da kalmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir